Menu

Kilka interesujących aplikacji w Chrome Web Store

4 listopada 2017 - Bez kategorii
Kilka interesujących aplikacji w Chrome Web Store

W sklepie z rozszerzeniami do Chrome znajdziemy też aplikacje (nazywane Chrome Apps), co prawda są one dedykowane głównie użytkownikom Chromebooków ale na chwilę obecną działają na praktycznie każdej platformie co czyni je w pewny sposób uniwersalnymi (i to zdecydowanie bardziej uniwersalnymi niż te z Windowsa 10).

Cog – System information

Zacznijmy od czegoś w miare przydatnego, ale też niezbyt potrzebnego wszystkim. Czyli appki pokazującej informacje o systemie która zwie się Cog. Potrafi ona stwierdzić jakiego systemu używamy, wersji Chrome, procesora, jakie mamy dostępne funkcje procesora, użycie rdzeni itp.

Możecie ją pobrać z Chrome Web Store.

 

Termius

Zdecydowanie najładniejszy klient SSH jaki w życiu widziałem, i też dosć użyteczny. Mimo niewielkich możliwości konfiguracji (zmiana kolorków) dostajemy też podział na karty (co eliminuje potrzebę posiadania 5 otwartych okienek PuTTY), listę „ulubionych”, możliwość dodania kluczy prywatnych by się nimi logować, historie połączeń i trochę innych pierdółek.

Terminusa możecie pobrać z Chrome Web Store.

 

Authy

Ta appka co prawda jest wymagana do korzystania z wtyczki o tej samej nazwie, no ale cóż. Authy to dość wygodna aplikacja do weryfikacji dwu-etapowej z możliwością synchronizacji między urządzeniami, nasze kody możemy też zabezpieczyć głównym hasłem oraz hasłem backupu który należy wpisać po zalogowaniu się na nowym urządzeniu.

Aplikację możecie pobrać z Chrome Web Store, wtyczkę zresztą też.

 

Gravit Designer

Pełnoprawny edytor grafiki wektorowej w formie aplikacji dla Chrome, niezbyt się na tym znam więc się nie wypowiem ale wygląda dość porządnie (i waży ponad 210MB)

Do pobrania z Chrome Web Store.

 

Material Markdown

Appka co prawda płatna (choć sklep pozwala ją testować) ale raczej nikt normalny nie pożałuje twórcy 3zł bo każdy kto kiedykolwiek miał bloga opartego ja Jekyllu lub nawet pisał głupie readme na githubie wie jak czasem jest to irytujące (choć na githubie jest podgląd przynajmniej :)). Generalnie aplikacja to prosty edytor tekstu (markdown) z podglądem w czasie rzeczywistym.

Do pobrania również z Chrome Web Store.

 

Advanced REST Client

Na koniec coś przydatnego devom, prosta aplikacja ułatwiająca testowanie aplikacji webowych 🙂

Do pobrania z sami wiecie czego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *